Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Premiera raportu „In.15 lat Polski w Unii Europejskiej”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 10 kwietnia, 2019 - 11:36
zaktualizowany: środa, 10 kwietnia, 2019 - 11:36
In. 15 lat Polski w Unii Europejskiej
Zapraszamy na konferencję i premierę raportu podsumowującego 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej, która odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku o godz. 9:00 w Auli Starego BUW-u.

Chcemy pokazać, w jaki sposób Polska zmieniła się przez te lata, jaką rolę odgrywała na arenie europejskiej i międzynarodowej. Skupiamy się głównie na tych wątkach i zagadnieniach, które mają znaczenie dla twórczego myślenia o wyzwaniach naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Autorzy, wybitni eksperci, przedstawiają członkostwo Polski w UE z perspektywy politycznej i gospodarczej, a także jego wymiar prawny, w tym oddziaływanie na zmiany w praktyce procesu ustawodawczego w Polsce. Pokazują też Polskę jako członka UE w wymiarze międzynarodowym – w relacjach z Ukrainą i Wielką Brytanią w kontekście brexitu. Wreszcie, przypominając, że wraz z Polską do UE weszło jeszcze dziewięć państw, zastanawiają się, jaki miało to wpływ na kontynent. Raport zamyka prognoza na przyszłość: jak Polska powinna reagować na różnorodne wyzwania, by odgrywać istotną rolę na arenie europejskiej.

Prezentacja raportu „In.15 lat Polski w Unii Europejskiej” odbędzie się   15 kwietnia 2019 roku o godz. 9:00 w Auli Starego BUW-u, Aula Starego BUW-u, Kampus Główny UW, Krakowskie Przedmieście 26/28, w Warszawie. Tym samym zainaugurujemy obchody 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

„In. 15 lat Polski w Unii Europejskiej” instytutu in.europa powstała dzięki wsparciu środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, a także we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce i Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Publikacja objęta jest Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Czas trwania wydarzenia: 
2019-04-15 Od 09:00 do 12:00