Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencja „Edukacja Przyszłości”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 25 kwietnia, 2019 - 13:41
zaktualizowany: czwartek, 25 kwietnia, 2019 - 14:14
Konferencja „Edukacja Przyszłości”
Zapraszamy do udziału w konferencji „Edukacja Przyszłości”, która odbędzie się 7 maja 2019 r., godz. 14.00 – 16.30 w Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20.

Jakie kompetencje powinna kształtować szkoła przyszłości? Do czego przygotowywać młodych ludzi? Jakie zastosowanie będą miały w niej nowe technologie? Na takie pytania będziemy szukali odpowiedzi w czasie konferencji „Edukacja Przyszłości”.

Podczas konferencji będziemy dyskutować m.in. o wyzwaniach cyfrowych, które dopiero nadchodzą, jak o szybkim internecie 5G, o samodzielnych samochodach i  diagnozie zdrowia z  wykorzystaniem analiz sekwencji genetycznych, o wyprodukowanej przez człowieka komórce antynowotworowej zwalczającej chorobę i reagującej (bo pilotowanej) na zmiany zachodzące w ludzkim organizmie, i uwzględniającej różne możliwe scenariusze postępu lub cofania się choroby. Porozmawiamy więc o  świecie danych i  gospodarce danych, błyskawicznie analizowanych przez superkomputery czy komputery kwantowe. O  sztucznej inteligencji, algorytmach i maszynach uczących się. Uczestnicy debaty podejmą próbę odpowiedzi na pytanie jak na nadchodzące wyzwania cyfrowe powinna przygotować się polska szkoła. Nieprzypadkowo zatem wybieramy jako otoczenie tej konferencji: Centrum Nauki Kopernik.

Prosimy o dokonanie rejestracji na konferencję do dnia 6.05 poprzez przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: wcies@wcies.edu.pl
Serdecznie zapraszamy

Czas trwania wydarzenia: 
2019-05-07 Od 14:00 do 16:30