Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Grochowskie Spotkania Teatralne "Na rogatkach" edycja IX

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 7 lutego, 2020 - 08:44
zaktualizowany: środa, 26 lutego, 2020 - 10:08
Grochowskie Spotkania Teatralne na rogatkach edycja IX
LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen Jakuba Jasińskiego zaprasza na Grochowskie Spotkania Teatralne "Na rogatkach"*

Zapraszamy na dziewiątą edycję Grochowskich Spotkań Teatralnych ,, Na rogatkach",  które mają na celu skonfrontowanie doświadczeń warszawskich zespołów teatralnych działających w szkołach podstawowych, średnich oraz w ośrodkach kultury. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły uczestnikom niezwykłych wrażeń artystycznych. Na artystów  czeka niezwykła przygoda, wspaniała organizacja, a także cenne nagrody. Zachęcamy do wczesnej rejestracji, gdyż liczba miejsc w Grochowskich Spotkaniach Teatralnych jest limitowana.
GST odbywać się będą w dniach 26 - 27 marca 2020 r. Zgłoszenia uczestnictwa na Karcie zgłoszenia (w załączeniu) do dnia 10 marca 2020 r. drogą pocztową na adres szkoły (LXXII LO im. gen Jakuba Jasińskiego 03-838 Warszawa, ul. Grochowska 346/348) lub drogą elektroniczną na adres sekretariat@jasinski.edu.pl
Potwierdzenie przyjęcia przedstawienia nastąpi najpóźniej w ciągu 4 dni od zamknięcia listy zgłoszeń. Podsumowanie GST oraz rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się 03 kwietna 2020 r. o godzinie 12.00 w sali teatralnej.
Wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo w załączniku.

* Na Kamionku znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów. Część z nich ujęta jest w rejestrze zabytków Mazowsza m.in. Park Skaryszewski, Park OWS, kościół na Kamionku, kamienica przy ul. Chodakowskiej 22, zespół Instytutu Weterynarii SGGW, Pomnik Budowy Szosy Brzeskiej czy Rogatki Grochowskie.

Rogatki Grochowskie

Po obu stronach ulicy Jana Zamoyskiego (36 i 55) znajdują się klasycystyczne Rogatki Grochowskie (kiedyś Rogatki Moskiewskie) wzniesione w 1823 przez Jakuba Kubickiego. Oba pawilony są ustawione symetrycznie do siebie. Parterowe rogatki na planie prostokąta ozdabiają wgłębne portyki z czterema jońskimi kolumnami.
W 1961 budynek usytuowany po parzystej stronie został przesunięty o ponad 10 metrów w głąb posesji
w związku z poszerzaniem ulicy Grochowskiej i Zamoyskiego. Po rozbiórce dwóch kamienic i 4 latach przygotowań 18 czerwca 2001 pawilon południowej rogatki (po stronie nieparzystej) został przesunięty
o 8,7 metra w kierunku Zakładów Wedla. Obecnie oba pawilony wynajmowane są prywatnym firmom.

Pliki do pobrania: