Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wiersze w mieście - poezja buduje wspólnotę

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 15 kwietnia, 2021 - 18:10
zaktualizowany: wtorek, 29 czerwca, 2021 - 11:07
" "
Już po raz piąty Warszawa przyłącza się do projektu „Wiersze w mieście”. Tegoroczna odsłona, realizowana od 15 kwietnia do 15 maja, poświęcona jest wspólnocie.

Warszawa po raz kolejny współorganizuje projekt „Wiersze w mieście”. Stołeczny oddział Europejskiego Stowarzyszenia Instytutów Kultury Unii Europejskiej (EUNIC Warszawa) chce, by między 15 kwietnia a 15 maja poezja dotarła do każdego zakątka kraju, a także zagranicę, bo przestrzenią, w której wybrzmią wiersze, będzie Internet.

Polskę w tegorocznej akcji "Wiersze w mieście" reprezentuje Maria Halber (1989). Mieszka w Warszawie, pisze poezję i prozę. Laureatka Połowu 2018 organizowanego przez Biuro Literackie. Wiersze publikowała m.in. w „Dwutygodniku” i „Wakacie” oraz kilku antologiach. Autorka książki poetyckiej „Przejścia”, która ukazała się jesienią 2020 roku nakładem wydawnictwa Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. 

Utwory 20 europejskich poetów będzie można czytać, usłyszeć, a także obejrzeć na profilach blogerów, vlogerów, instagramerów, youtuberów, pisarzy, na popularnych fanpage’ach związanych z literaturą. Do spotkań z poezją zachęcać będzie także Kulturalna Warszawa

Więcej: wierszewmiescie.eu