Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Poznaj 160 warszawskich szkół nie wychodząc z domu

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 17 marca, 2021 - 08:55
zaktualizowany: środa, 24 marca, 2021 - 15:39

„Wybierz szkołę dla siebie” – Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021, zaplanowane na 26 i 27 marca 2021 r.  to wydarzenie bez precedensu, wymuszone przez pandemiczną rzeczywistość. Po raz pierwszy wszystkie stołeczne szkoły ponadpodstawowe: licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe I stopnia będą czekać na kandydatów w jednej, wirtualnej przestrzeni.

Miasto st. Warszawa we współpracy z Fundacją Perspektywy przygotowało Prezentacje warszawskich szkół ponadpodstawowych 2021 z myślą o uczniach klas VIII, których czeka w tym roku egzamin ósmoklasisty i rekrutacja.

Wydarzenie, organizowane na platformie Perspektyw, będzie dostępne dla uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli i dyrektorów szkół oraz doradców zawodowych. W części EXPO swoje stoiska będą miały wszystkie stołeczne szkoły ponadpodstawowe. Uczestnicy będą mogli poznać ofertę każdej ze szkół, porozmawiać na czacie z jej przedstawicielami, pobrać materiały informacyjne. Natomiast na SCENIE zaplanowaliśmy bogaty program spotkań i prezentacji. Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie poradzą, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.  Wszystko o jego „odchudzonej” z powodu pandemii formule powie dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Będzie również blok poświęcony doradztwu zawodowemu.

Punkt Informacyjny Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego to wirtualna przestrzeń, w której będzie można porozmawiać z doradcą zawodowym, umówić się na spotkanie dotyczące wyboru szkoły i diagnozę predyspozycji i umiejętności. Doradcy zawodowi będą udzielać odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące oferty szkół ponadpodstawowych, wskażą miejsca w Warszawie, gdzie można uzyskać wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego.  To doskonała okazja, aby zainteresować się swoja przyszłością zawodową.

Podczas Prezentacji będzie też można dowiedzieć się wszystkiego na temat tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych: zasadach, terminach, wymaganych dokumentach. Te informacje z pewnością ograniczą stres i u ósmoklasistów, i u ich rodziców.

W piątek, 26 marca o 12.00 odbędzie się – także online – gala Rankingu Liceów Warszawskich, który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie oraz gala Rankingu Techników Warszawskich. To znakomita okazja do poznania najlepszych stołecznych szkół!

Prezentacje „Wybierz szkołę dla siebie” będą się odbywać przez dwa dni w godzinach: 9.00-18.00 (piątek 26 marca) i 9.00-15.00 (sobota 27 marca). Na platformę Perspektyw www.salon.perspektywy.pl można w tych dniach  wchodzić wielokrotnie z komputera, tabletu czy smartfonu. Wszystkie aktywności są bezpłatne. 

Poniżej zamieszczamy instrukcję jak poruszać się po platformie "Wybierz szkołę dla siebie".

Serdecznie zapraszamy na wirtualne  prezentacje warszawskich szkół ponadpodstawowych 2021 – „Wybierz szkołę dla siebie”.

Tagi: 

Pliki do pobrania: