Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

INAUGURACJA 16. EDYCJI STYPENDIÓW M.ST. WARSZAWY IM. JANA PAWŁA II

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 9 grudnia, 2020 - 15:48
zaktualizowany: środa, 9 grudnia, 2020 - 15:49

9 grudnia o godzinie 18.00 odbędzie się inauguracja online 16. edycji stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Zaproszeni są na nią nie tylko laureaci tej edycji (257 osób) i ich najbliżsi, ale także wszyscy, którzy chcą bliżej poznać ten jeden z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce. Inauguracja odbędzie się na profilu Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na Facebooku oraz na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II – operatora stypendiów.

TRANSMISJA NA YOUTUBE

TRANSMISJA NA FACEBOOKU

W trakcie 15 lat realizowania programu m.st. Warszawa przyznało ponad 9000 stypendiów uczniom i studentom ze stołecznych szkół i uczelni. Celem stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dobrze ukierunkowane wsparcie dla utalentowanej młodzieży uczącej się i studiującej w Warszawie, by bez przeszkód mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Warunkiem ubiegania się o stypendium, poza pobieraniem nauki w Warszawie, jest uzyskanie odpowiedniej średniej ocen na koniec ostatniego roku szkolnego lub akademickiego oraz średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekraczający określonej wysokości. W 2020 roku była to kwota 1700 zł netto na członka rodziny. Kluczowe jest też ponadprzeciętne zaangażowanie kandydatów w naukę, sport, sztukę lub działalność społeczną. Każdego roku nabór wniosków o stypendium prowadzony jest w dwóch etapach: pod koniec czerwca i w lipcu – dla uczniów oraz we wrześniu i na początku października – dla studentów.

Zapraszamy na inaugurację 16. edycji stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.