Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wielkie SERCA Ogniska Pracy Pozaszkolnej

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 11 marca, 2019 - 10:10
zaktualizowany: poniedziałek, 11 marca, 2019 - 10:10
 Wielkie SERCA Ogniska Pracy Pozaszkolnej
Bardzo radosnym akcentem świętowania karnawału na warszawskiej Ochocie był wyjątkowy wyjazdowy występ 28 lutego 2019 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, dzieci i młodzieży z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, kierowanego przez panią Kingę Stępień.

Poprzedzony był on nie tylko cotygodniowymi próbami wychowanków OPP , ale też charytatywną zbiórką gier planszowych i artykułów plastycznych  dla świetlic CZD, w którą to akcję z wielkim zaangażowaniem włączyły się placówki oświatowe na Ochocie: Szkoła Podstawowa nr 264, Przedszkole nr 255, XLVIII LO im. E. Dembowskiego, Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. St. Wysockiego , Samorząd Wychowanków OPP i  Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1.
Pełna bijącego empatią serca dedykacja całej akcji chorym małym pacjentom, ich rodzicom i personelowi medycznemu CZD przyniosła nieoczekiwaną lawinę dobroci, widoczną w ilości darowanych pudeł gier i artykułów plastycznych  oraz w jakości porywającego publiczność występu dzieci i młodzieży z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Dopracowane układy taneczne dzieci z Ocho-Squad, przygotowane pod kierunkiem pani Aleksandry Napiórkowskiej, mistrzowsko przemyślane popisy akrobatyczne przez instruktora panią Jolantę Tokarzewską oraz zapierająca dech w piersiach gra aktorów w spektaklu Staropolskie kolędowanie, w reżyserii pani Katarzyny Rewery-Malec przy akompaniamencie pani Renaty Włodarek, zahipnotyzowały licznie zgromadzoną publiczność, która zapomniała choć na chwilę o bolesnej szpitalnej codzienności.
Widoczne zadowolenie na twarzach małych pacjentów oraz niczym nieskrepowane łzy wzruszenia, połączyły wszystkich uczestników spotkania i były najlepszym podziękowaniem dla naszej grupy artystów Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Data ogłoszenia: 

poniedziałek, 11 Marzec, 2019