Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawscy uczniowie w międzynarodowym badaniu PISA - raport.

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 17 września, 2019 - 09:58
zaktualizowany: wtorek, 17 września, 2019 - 09:59
Przedstawiamy raport przygotowany przez Fundację Naukową Evidence Institute.

Badanie PISA (ang. The Programme for International Student Assessment – Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów) to największe międzynarodowe badanie oceniające poziom wiedzy i umiejętności uczniów.

W raporcie 'Warszawscy uczniowie w międzynarodowym badaniu PISA' przeanalizowano wyniki uczniów na podstawie danych z największego międzynarodowego badania umiejętności uczniów PISA przeprowadzanego przez OECD w kilkudziesięciu krajach. PISA pozwala na porównanie osiągnięć uczniów z Warszawy z piętnastolatkami uczącymi się w największych miastach w niemal wszystkich rozwiniętych gospodarkach świata. Analizy opierają się na danych blisko tysiąca młodych warszawiaków, którzy wzięli udział w badaniu PISA w latach 2003–2015.

Wyniki młodych warszawiaków pozytywnie zaskakują. W badaniu PISA piętnastolatki z Warszawy uzyskały wyniki należące do najwyższych na świecie. W porównaniu z metropoliami Unii Europejskiej, Warszawa zajmuje pierwsze miejsce we wszystkich dziedzinach badania PISA. W porównaniu z całym światem, warszawskie piętnastolatki uzyskały wyniki bliskie młodym Azjatom.

Raport do pobrania znajduje sie poniżej.

Pliki do pobrania: