Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

VII Wolskie Miasteczko Zawodów za nami

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
opublikowany: środa, 29 kwietnia, 2015 - 10:46
zaktualizowany: środa, 29 kwietnia, 2015 - 11:33
24 kwietnia 2015 roku odbyły się targi zawodowe „Wolskie Miasteczko Zawodów” pod hasłem „Wybierz zawód i zostań specjalistą na rynku pracy”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

VII WOLSKIE MIASTECZKO ZAWODÓW - Święto szkolnictwa zawodowego

24 kwietnia 2015 roku już po raz siódmy odbyły się targi zawodowe „Wolskie Miasteczko Zawodów” pod hasłem „Wybierz zawód i zostań specjalistą na rynku pracy”. W tym roku gospodarzem imprezy, którą współorganizuje Urząd Dzielnicy Wola, był Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka przy ulicy Marcina Kasprzaka 19/21 w Warszawie. Swoją obecnością targi uświetnili:

Pani Małgorzata Żuber - Zielicz - Radna m.st. Warszawy

Pani Mieczysława Nowotniak - Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st Warszawy

Pani Barbara Krępska - Naczelnik Wydziału Szkół Ponadgimnazjalnych  i Kształcenia Ustawicznego Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy

Pani Joanna Odzeniak - główny specjalista w Wydziale Szkół Ponadgimnazjalnych i Kształcenia Ustawicznego Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy

Pani Ewa Statkiewicz - Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola

Pani Grażyna Orzechowska- Mikulska - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Pan Lech Antkowiak - zastępca Dyrektora Urzędu Pracy m.st Warszawy

oraz Panie Anna Wacławiak - Szymańska i Agnieszka Lange z Urzędu Pracy m.st Warszawy.

Celem targów było przybliżenie istoty kształcenia w zawodzie i promowanie zasadniczych szkół zawodowych oraz techników. Wiosenna pogoda była wyjątkowo łaskawa. Prezentacje artystyczne przygotowane przez uczniów techników i szkół zawodowych można  było podziwiać na wolnym powietrzu, ciesząc się miłą, kwietniową aurą i niepowtarzalną atmosferą jaką stworzyły wolskie szkoły zawodowe. Występy zaskoczyły swoją różnorodnością i pomysłowością. Były etiudy teatralne, występy aktorskie i wokalne. Jednak przede wszystkim podczas trwania „Wolskiego Miasteczka Zawodów” uczniowie gimnazjum, rodzice oraz wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z różnorodną i bogatą ofertą edukacyjną wolskich zespołów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach na rok szkolny 2015/2016. Nauczyciele i uczniowie przygotowali stoiska, na których rozdawali foldery, ulotki reklamowe i różnego rodzaju gadżety promujące ich placówki. Gimnazjaliści mieli sposobność porozmawiania z uczniami, nauczycielami i doradcami zawodowymi. Ciekawym pomysłem propagowania wiedzy na temat zawodów był quiz, w którym wzięły udział zespoły gimnazjalistów. Najlepszym uczestnikom konkursu wiedzy o zawodach kształconych w naszej Dzielnicy wręczono nagrody.

W programie targów przewidziano także debatę na temat: „Dlaczego warto kształcić się w zawodzie?”, w której wzięli udział m.in. pracownicy Urzędu Pracy m.st. Warszawy, prezentując uczniom gimnazjum zagadnienia dotyczące warszawskiego oraz mazowieckiego rynku pracy.

Odwiedzający „Wolskie Miasteczko Zawodów” uzyskali szereg praktycznych i przydatnych informacji oraz cennych porad, ułatwiających podjęcie decyzji dotyczącej wyboru szkoły i zaplanowania kariery zawodowej. Było więc i miło, i pożytecznie. Za rok kolejne Miasteczko.

Miejsce wyświetlania: 

Aktualności