Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Projekt „Warszawa chwyta wodę”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 15 września, 2017 - 09:36
zaktualizowany: piątek, 15 września, 2017 - 09:39
Fundacja Sendzimira wraz z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy organizują bezpłatne warsztaty z budowy ogrodów deszczowych
Fundacja Sendzimira wraz z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy organizują bezpłatne warsztaty z budowy ogrodów deszczowych.

Jest to pilotażowy projekt, który ma na celu pokazanie mieszkańcom Warszawy różnych metod i sposobów zatrzymywania wody deszczowej w krajobrazie miejskim.

Zapraszamy grupy sąsiedzkie stowarzyszenia, wspólnoty i spółdzielnie, domy kultury, a także szkoły i przedszkola zainteresowane realizacją ogrodu deszczowego w swojej okolicy. Chętnie pomożemy też zazielenić zdegradowane podwórko lub rozszczelnić betonowe powierzchnie, które uniemożliwiają wsiąkanie wody deszczowej do gruntu.

Jesteśmy otwarci na propozycje dotyczące lokalizacji takich działań. Jedyny wymóg jest taki, żeby był to teren dostępny publicznie, aby zrealizowana inicjatywa mogła pełnić funkcję edukacyjną i inspirować do działania innych mieszkańców Warszawy. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września.

Prace będą realizowane w formie warsztatów. Udział w nich jest bezpłatny, zapewniamy także wsparcie w opracowaniu projektu, opiekę architekta krajobrazu, niezbędne narzędzia i materiały, łącznie z sadzonkami roślin. Udział w warsztatach to także doskonała forma integracji i nawiązywania nowych znajomości.

Jeśli mają Państwo pomysł na to, gdzie warto zorganizować warsztaty lub znają Państwo osoby, które mogłyby być zainteresowane budową ogrodu deszczowego w swojej okolicy będziemy wdzięczni za kontakt. Więcej informacji o ogrodach deszczowych wraz z przykładowymi realizacjami znajdą Państwo w załączonej broszurze i na www.sendzimir.org.pl/publikacje/ogrody-deszczowe

Fundacja Sendzimira
Chocimska 12/4, 00-791 Warszawa
Tel. 22 350 67 68
Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: