Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Projekt edukacyjny Tradycyjny Sad

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 15 stycznia, 2019 - 09:56
zaktualizowany: wtorek, 19 lutego, 2019 - 09:50
Projekt edukacyjny Tradycyjny Sad
Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w ogólnopolskim edukacyjnym projekcie grantowym Tradycyjny Sad.

Projekt Tradycyjny Sad polega na promocji wiedzy dotyczącej starych odmian drzew owocowych oraz na stworzeniu mini sadu składającego się właśnie z tych drzew.
150  szkół,  które  stworzą  najlepsze  projekty  mini  sadu  owocowego  otrzyma  od  Fundacji  BOŚ  grant na zakup drzewek i materiałów potrzebnych do pracy.

CELE
Celem projektu Tradycyjny Sad jest upowszechnianie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych  oraz  sposobu  ich  pielęgnacji  niepowodującej  negatywnego  wpływu  na  środowisko.  Udział w  projekcie  to  niezwykła  szansa  na  pomoc  w  ratowaniu  drzew  starych  odmian  przed  wyginięciem,  a w konsekwencji zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.

W tegorocznej edycji zapraszamy szkoły do zakładania mini sadów składających się ze starych odmian grusz. Mini sad, składający się z co najmniej 5 drzewek tradycyjnych odmian grusz, można założyć na terenie szkoły lub w innym ogólnodostępnym terenie – np. na działce należącej do gminy, na terenie parafii itp.

Projekt skierowany jest do wszystkich szkół – zarówno podstawowych, jak i średnich.
Szkołę do konkursu  zgłasza  nauczyciel,  który  będzie  opiekunem  grupy  uczniów  realizujących  zadania  konkursowe w projekcie.

GRANTY i NAGRODY
150  szkół,  które  najlepiej  zrealizują  zadania  konkursowe  w  pierwszym  etapie  projektu  uzyska  grant  o wartości 200 zł na założenie mini sadu. Ponadto dla najlepszych uczestników – uczniów i nauczycieli – przewidziano dodatkowe nagrody rzeczowe.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Aby zapisać szkołę do konkursu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://tradycyjnysad.pl/Projekt

Tradycyjny Sad to niezwykła szansa dla uczniów i nauczycieli na uczestniczenie w nowoczesnym  projekcie  wychodzącym  poza  ramy  nauczania  programowego  i  pozwalającym  na  zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności. To również szansa na przeżycie wspaniałej przygody, jaką jest obcowanie z przyrodą i stworzenie własnego mini sadu.

REJESTRACJA ZESPOŁÓW TRWA DO 28 LUTEGO 2019 ROKU.

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Plakat projekty Tradycyjny Sad668.19 KB