Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Europejskie Dni Ptaków 2014

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 2 października, 2014 - 15:13
zaktualizowany: poniedziałek, 6 października, 2014 - 10:33
Europejskie Dni Ptaków 2014
Europejskie Dni Ptaków - to coroczna impreza organizowana w pierwszy weekend października - podczas której można obserwować jeden z największych spektakli w świecie przyrody – jesienną wędrówkę ptaków.

W pierwszą sobotę i niedzielę października w całej Polsce wolontariusze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zapraszają do udziału w bezpłatnych wycieczkach, w trakcie których wszyscy wspólnie obserwują i liczą ptaki, a przewodnicy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Wyniki za pośrednictwem specjalnego formularza trafiają do centrali OTOP, a stamtąd do europejskiego koordynatora. 

Poza wycieczkami OTOP zachęca do włączania się w obchody EDP także na inne sposoby – poprzez organizowanie poświęconych ptakom wykładów, prelekcji, pokazów zdjęć, wystaw, konkursów, biegów oraz innych wydarzeń. Szczególnie zachęcane są do tego szkoły, które w świętowanie EDP mogą włączyć się również w poprzedzający je piątek.

Europejskie Dni Ptaków 2014: wycieczki i inne wydarzenia http://otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/europejskie-dni-ptakow/edp-2013-wycieczki-otwarte/

 

 

Data wydarzenia: 
Od czwartek, 2 Październik, 2014 - 11:15 do piątek, 10 Październik, 2014 - 13:15