Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

IV Kalejdoskop Edukacyjny w Parku Bródnowskim – 5 czerwca 2016 r.

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 1 czerwca, 2016 - 11:22
zaktualizowany: poniedziałek, 6 czerwca, 2016 - 12:27
Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny
Ponad 25 fundacji i stowarzyszeń z Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji, działającej przy Biurze Edukacji Urzędu m.st. Warszawy będzie można spotkać w Parku Bródnowskim w niedzielę 5 czerwca w godzinach 11-17.30. W ramach IV Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego zorganizują niecodzienne animacje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

KALEJDOSKOP EDUKACYJNY W PARKU BRÓDNOWSKIM 

Prowadzą uniwersytety dziecięce, organizują obozy wakacyjne i niesamowite warsztaty naukowe, varsavianistyczne, ekologiczne, animują świetlice i kluby, wyrównują szanse, pomagają tym, którzy wymagają nieszablonowych metod, a przede wszystkim pokazują, że dzięki pasji życie jest kolorowe!      

Mowa o organizacjach pozarządowych, działających w sferze edukacji i wychowania. Dzięki nim co roku tysiące dzieci i młodzieży z Warszawy ciekawie, aktywnie i twórczo spędza wolny czas po lekcjach. I nie tylko – część z nich współpracuje ze szkołami i znacząco uatrakcyjnia program lekcji.  

Ponad 25 fundacji i stowarzyszeń z Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji, działającej przy Biurze Edukacji Urzędu m.st. Warszawy będzie można spotkać w Parku Bródnowskim w niedzielę 5 czerwca w godzinach 11-17.30. W ramach IV Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego zorganizują niecodzienne animacje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

- Ci, którzy nas odwiedzą mogą liczyć na efektowne pokazy chemiczne, wybuchowe doświadczenia fizyczne, prezentacje sztuki walki w wykonaniu dzieci z zespołem Downa, naukę programowania na tabletach, gry planszowe rozwijające umiejętności strategiczne i logicznego myślenia, warsztaty historyczne, rodzinne zabawy podwórkowe, tworzenie fascynującego laboratorium detektywistycznego, a nawet na mini spływ kajakowy po parkowym stawie  – deklaruje Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. – Będzie kolorowo jak w prawdziwym kalejdoskopie! To także dobra okazja do zaplanowania zajęć pozalekcyjnych w nowym roku szkolnym.      

A to tylko część atrakcji. Kalejdoskop towarzyszy XX Turniejowi Rycerskiemu, przygotowanemu przez Dom Kultury „Świt”. Oprócz zajęć naukowych będzie można obejrzeć pokazy i walki rycerskie, zwiedzić rycerskie obozowiska czy spróbować swych sił w dawnych rzemiosłach.  Organizatorzy Kalejdoskopu przygotowali również dla uczestników pikniku ponad 2 tony smacznych jabłek, które nawiązują do jabłka Newtona i są znakiem promocyjnym imprezy!     

- Miasto stołeczne Warszawa wspiera co roku kilkaset projektów edukacyjno-wychowawczych, prowadzonych przez organizacje pozarządowe, które znakomicie uzupełniają i rozszerzają ofertę szkół i miejskich placówek oświatowych – mówi Alicja Krakiewicz z miejskiego Biura Edukacji. – Wśród nich są przedsięwzięcia między innymi z zakresu edukacji obywatelskiej i varsavianistycznej, rozwijające kompetencje naukowe, budujące pozytywne relacje międzypokoleniowe, zwiększające szanse młodzieży na rynku pracy, pokazujące potencjał warszawskiej Wisły…  W 2016 roku na wsparcie tego rodzaju działań przeznaczono ponad 7 mln złotych.

Ukazała się również gazeta „Kalejdoskop”, prezentująca wszystkie organizacje pozarządowe, które przygotowały animacje na IV Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny - http://fundacjaave.nazwa.pl/pliki/KALEJDOSKOP.pdf

 

***

Organizator IV Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego – Komisja Dialogu Społecznego ds. Edukacji oraz Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy

Kontakt, szczegóły: Agnieszka Włodkowska, Tel. 608 178 447, Avetki@wp.pl

Źródło informacji: 
Autor treści: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Informacja o IV Kalejdoskopie5.85 MB