Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Scenariusze metodyczne zajęć edukacyjno – wychowawczych dedykowane Januszowi Korczakowi

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 26 listopada, 2012 - 11:09
zaktualizowany: piątek, 12 lipca, 2013 - 11:10
Szanowni Państwo, zapraszamy przedszkola, szkoły różnych typów oraz placówki do udziały w Warszawskim Tygodniu Edukacyjnym poświęconym Januszowi Korczakowi w dniach 26-30 listopada br. - poniżej publikujemy scenariusze metodyczne zajęć edukacyjno – wychowawczych dla różnych poziomów nauczania, w tym także przedmiotowe, które będą mogły być wykorzystane do programowania działań edukacyjnych.

Pomysły zawarte w scenariuszach mogą posłużyć jako inspiracja do działań opartych na doktrynie tego pedagoga i społecznika oraz popularyzacji jego twórczości.

Wśród scenariuszy są propozycje metodyczne oparte na książce Macieja Sadowskiego pt. „Fotobiografia Janusz Korczak opracowane przez Joannę Wenek doradcę metodycznego. Ta pozycja trafiła do bibliotek szkolnych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Zachęcamy także do wykorzystania filmu „Kochana Pani Stefa”, przygotowany przez  Fundację im. prof. Mojżesza Schorra. Reportaż o Stefanii Wilczyńskiej - najbliższej współpracownicy Janusza Korczaka, przybliża postać współzałożycielki  Domu Sierot i wielkiej nauczycielki. Film dostępny jest pod linkiem.

Zachęcamy także do zorganizowania wycieczek śladami Janusza Korczaka z wykorzystaniem aplikacji My Warsaw – Warszawa jest moja dostępnej na stronie www.moiseum.com/mywarsaw

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji
 

Link do strony WCIES, gdzie są zamieszczone scenariusze:: http://www.wcies.edu.pl/