Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Relacja z siódmej gali wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA oraz Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 21 października, 2016 - 16:14
zaktualizowany: wtorek, 25 października, 2016 - 14:32
21 października 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik kolejne szkoły wspierające uzdolnionych odebrały Certyfikaty WARS i SAWA oraz Honorowe Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy.

Do programu WARS i SAWA dołączyły 24 szkoły.
Zgodnie z procedurą przyznawania Certyfikatu WARS i SAWA, szkoły po 3 latach od uzyskania Certyfikatu mogą ubiegać się o jego przedłużenie na czas nieokreślony, przedkładając odpowiedni wniosek, stanowiący wyciąg z przeprowadzonej w szkole wewnętrznej ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych. Bezterminowy Certyfikat w bieżącym roku szkolnym został przyznany 24 szkołom.
W roku szkolnym 2016/2017 warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych tworzy 206 szkół, szczegóły: http://www.edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/program-wars-i-sawa/o-programie/4815-warszawska-siec-szkol-wspierajacych

 Podczas uroczystości ponadto 17 szkół otrzymało Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy.

Listę wyróżnionych szkół znajdą Państwo w załącznikach oraz na stronach internetowych:

W prezentacjach WARS i SAWA gwiazdką zostały oznaczone te szkoły, których wnioski Zespół i Kapituła ocenili jednomyślnie na najwyższym poziomie.

Wspieranie rozwoju uczniów o różnorodnych zdolnościach i predyspozycjach twórczych  jest jednym z priorytetów m.st. Warszawy. Warszawa od stuleci jest miastem, w którym rodzą się nowe pomysły, oraz miastem, które przyciąga i pozwala na rozwój uzdolnionym osobom. Programy „Szkoła z pomysłem” oraz „WARS i SAWA” doskonale wpisują się w kontynuowanie tych nurtów, na których opiera się rozwój Warszawy.

Październikową uroczystość wręczania Certyfikatów i Wyróżnień uświetnił pokaz popularno – naukowy przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik  pn. „Umysł Przyłapany”, o tym jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz jak różnorodnie postrzegamy otaczający nas świat.

Galę poprowadził Pan Artur Wolski, nauczyciel i animator kultury oraz pomysłodawca i organizator wielu twórczych przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej. Oprawę fotograficzną uroczystości zapewnili uczniowie z Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Wszystkim wyróżnionym szkołom raz jeszcze GRATULUJĘ!

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji
Urzędu m.st. Warszawy

 

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: