Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Ruszyliśmy z SeNSem

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 11 stycznia, 2018 - 12:09
zaktualizowany: piątek, 9 lutego, 2018 - 09:12
10 stycznia 2018 r. odbyło się „Seminarium z SeNSem”, inaugurujące pilotaż warszawskiego programu „WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki – czyli SeNS wspierania uzdolnionych. Podstawowym celem programu jest wzmacnianie współpracy szkół z instytucjami, poprzez wykorzystanie ich potencjału do rozwoju uczniów i nauczycieli.

Pierwsza część spotkania miała formę open space, umożliwiającą maksymalne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych tematem wspierania ucznia zdolnego uczestników. W drugiej części odbywały się już rozmowy w podgrupach – poszczególnych ścieżkach patronackich. Przedstawiciele 40 stołecznych szkół, objetych patronatem instytucjonalnym, mogli bezpośrednio poznać swoich opiekunów i wspólnie ustalić plan dalszych działań.

Zgodnie z założeniami pilotażu SeNS - wszystkie szkoły, które uzyskały patronat instytucjonalny prosimy o wypełnienie deklaracji (formularz w załączniku) i  dostarczenie jej do piątku – 9 lutego br., do kancelarii Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy ( ul. Górskiego 7). 

Zgodnie z harmonogramem, realizacja zajęć w ramach pilotażu została zaplanowana w okresie od lutego do czerwca br., w zależności od danej ścieżki patronackiej. 
Pierwsza, pilotażowa oferta patronatów przygotowana została przez trzy instytucje: Centrum Edukacji Obywatelskiej (obszar - Społeczność), Centrum Nauki Kopernik (obszar - Nauka), Zachęta-Narodowa Galeria Sztuki (obszar - Sztuka).
13 czerwca br. odbędzie się coroczne „Letnie seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY”, podczas którego podsumujemy niniejsze przedsięwzięcie.

Pomysł obejmowania szkół z warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych patronatem instytucjonalnym jest odpowiedzią na oczekiwania szkół z sieci i kolejną propozycją rozwoju stołecznego programu WARS i SAWA. Z punktu widzenia kontynuacji pilotażu patronatów w kolejnych latach, istotne będą opinie przedstawicieli szkół na temat jego realizacji.     

W celu promocji i prezentowania działań szkół, został utworzony Padlet dla pilotażu SeNS, dostępny pod linkiem:  https://padlet.com/blizejsensu/spoleczenstwo_nauka_sztuka

            Każda ścieżka patronacka ma wyznaczonego opiekuna, z którym przedstawiciele szkół mogą kontaktować w sprawie realizacji pilotażu SeNS. W przypadku jakichkolwiek pytań do dyspozycji jest także zawsze stały zespół programu WARS i SAWA, składający się z przedstawicieli Biura Edukacji i WCIES (warsisawa@edu.um.warszawa.pl ).

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: