Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

TEATR NA WYCIĄGNIĘCIE DŁONI

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 9 grudnia, 2015 - 13:59
zaktualizowany: środa, 9 grudnia, 2015 - 13:59
24 czerwca 2015 roku w Artystycznym Domu Animacji ADA nastąpił finał projektu „Teatr – to jest TO!”. W Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca „Victoria” uformowała się grupa teatralna „Katharsis”, która przygotowała dla społeczności lokalnej dwa przedstawienia – „Antygonę” Sofoklesa oraz „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza.

Zanim zaczęto pracę nad spektaklami, uczniowie chodzili wieczorami do teatrów warszawskich, a następnie pisali scenariusze, by ostatecznie ciężko pracować podczas prób. Przygotowania do premiery w Adzie trwały trzy miesiące. Uczniowie pracowali nie tylko nad ruchem scenicznym, ale i interpretacją tekstu, dykcją, tworzyli rekwizyty, stroje, efekty specjalne, zaproszenia, afisze teatralne.

Sala teatralna w Adzie czerwcowego wieczora była wypełniona po brzegi. Przybyło wielu gości, w tym władze dzielnicy, nauczyciele z gimnazjum na Promienistej, społeczność lokalna oraz najbliżsi młodych aktorów. Uczniowie, za ogrom pracy, jaki włożyli w pracę nad trudnymi dziełami, otrzymali ogrom braw oraz wiele ciepłych słów. Już myślą o kolejnej inscenizacji.

GRATULUJEMY!!!