Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Projekt Mind the SPORT Erasmus+ w SP 314 im. Przyjaciół Ziemi

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 22 maja, 2017 - 13:00
zaktualizowany: poniedziałek, 22 maja, 2017 - 13:02
SP nr 314 im. Przyjaciół Ziemi (Warszawa – Białołęka) realizuje wraz z Turcją i Portugalią projekt Mind the SPORT w ramach programu Erasmus+. Projekt potrwa dwa lata - do września 2018 roku, a jego koordynatorem jest szkoła polska.

Projekt został stworzony z myślą o uczniach z zaburzeniami rozwoju, mających specyficzne problemy z nauką. Szkoła zaprojektowała systemowe działania związane z elementami metod terapeutycznych i ruchowych, co ma prowadzić do lepszego rozwoju psychofizycznego dzieci oraz podnieść wyniki uczniów szczególnie tych poniżej przeciętnej.

W listopadzie przeszkoliliśmy nauczycieli szkół partnerskich w zakresie Move to Learn oraz ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.  Dziś lekcje z elementami tych metod są codziennością. Wprowadziliśmy też przerwy śródlekcyjne z GoNoodle, przerwy na świeżym powietrzu oraz treningi z Wirtualnym Trenerem na wfie.  Uczniowie świetlicy uczestniczą w ruchowych zajęciach z X-boxem. W planach są jeszcze zielone szkoły z krokomierzami i Nordic Walking oraz przerwy z tańcem - wszystko po to, by propagować ruch wśród uczniów i czerpać z jego dobroczynnego wpływu.

 Mind the SPORT to projekt innowacyjny, choć oparty na naturalnej potrzebie ruchu u dzieci, mądry, bo przyświeca mu myśl, że regularne stosowanie elementów metod terapeutycznych i codzienna dawka zdrowego ruchu to klucz do dobrego rozwoju psychofizycznego uczniów, zwłaszcza tych, którzy zmagają się z trudnościami w nauce. I choć z projektu korzysta cała społeczność uczniowska, to przede wszystkim w trosce o nich szkoła realizuje ten projekt .

Obserwujcie nas na stronie projektu http://sp314warszawa.wixsite.com/mindthesport oraz stronie szkoły http://sp314.edupage.org/