Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Międzyszkolny Konkurs Młode Talenty

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 28 czerwca, 2017 - 12:18
zaktualizowany: środa, 28 czerwca, 2017 - 12:18
Organizatorem i pomysłodawcą jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” im. Janusza Korczaka w Warszawie.

Podczas konkursu uczniowie szkół podstawowych mają możliwość zaprezentowania swoich zdolności o  charakterze artystycznym: śpiew, zespół wokalny, taniec, zespół taneczny, praca plastyczna, drama, fotografia.

W tym roku odbyła się druga edycja konkursu. Wydarzenie to cieszy się coraz większą popularnością, w konkursie udział wzięło 364 uczniów w tym zespoły taneczne i wokalne z 19 szkół podstawowych. Organizatorzy planują kontynuację tej inicjatywy. Nauczeni doświadczeniem z tego roku na przyszłość postanowiono nadać inną formułę i przekształcić konkurs w przegląd/festiwal twórczości artystycznej dzieci i młodzieży.

Jednym z celów organizacji konkursu jest integracja międzyszkolna. Uczestnictwo w wydarzeniu umożliwia nawiązanie kontaktów z pedagogami z różnych szkół, stwarza również przestrzeń dla dzieci, które łączą podobne zainteresowania i pasje. 

Zważywszy na kompetentną i sprawiedliwą ocenę uczestników, Organizatorzy dbają o dobór członków jury. W tym roku byli to: Pan Krzysztof Fus – aktor i kaskader, Pani Dominika Raczyńska – pedagog tańca i instruktorka w szkole Egurolla Studio Dance oraz Pan Piotr Kania – instrumentalista, doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie muzyki.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu Młode Talenty.