Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Podsumowanie projektów XII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych w ZSEiL

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 19 grudnia, 2017 - 12:59
zaktualizowany: wtorek, 19 grudnia, 2017 - 12:59
W 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych realizowali dwa projekty WIE: „Zajączek w 3D” oraz „Matematyka dla technika” . 13 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie obu projektów.

Głównym celem projektu „Zajączek w 3D" było skonstruowanie przez uczniów klasy elektronicznej drukarki 3D. Uczniowie wraz z opiekunem panem Mateuszem Kozłowskim chcieli pokazać, że dzięki wzajemnej współpracy nad ciekawą wizją można stworzyć interesujące, użyteczne i dobrej jakości urządzenia. Projekt okazał się ogromnym sukcesem a powstała drukarka 3D budzi ogromne zainteresowanie wśród wszystkich uczniów szkoły. Co więcej, młodzi konstruktorzy zdobyli wielkie uznanie wśród nauczycieli z 4 technicznych szkół europejskich, którzy na początku grudnia gościli w naszej szkole w ramach spotkania projektowego programu Erasmus+.
Drugim projektem realizowanym podczas XII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych był projekt „Matematyka dla technika". Był on skierowany do uczniów ZSEiL chcących kreatywnie rozwijać swoje pasje matematyczne. W ramach tego projektu odbywały się warsztaty, konkursy i prezentacje. Uroczysta gala była doskonałą okazja do nagrodzenia zwycięzców konkursu matematycznego oraz wyróżnienia najbardziej zaangażowanych w warsztaty czwartoklasistów.
Zarówno drukarka 3D jak i materiały dydaktyczne do zajęć matematycznych będą przez kolejne lata wykorzystywane w szkole i pozwolą kolejnym uczniom korzystać z rezultatów tegorocznych projektów.

Autor treści: