Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkurs na najciekawszą mapę edukacyjną WawaCraft - rozstrzygnięty

opublikowany: środa, 23 czerwca, 2021 - 14:48
zaktualizowany: wtorek, 29 czerwca, 2021 - 11:35
Grupa osób przed budynkiem Centrum Nauki Kopernik

W środę, 23 czerwca 2021 roku poznaliśmy zwycięzców stołecznego konkursu na „Najciekawszą mapę edukacyjną WawaCraft”.

Konkurs polegał na stworzeniu przez uczennice i uczniów w grze Minecraft: Education Edition map edukacyjnych, w trzech obszarach tematycznych do wyboru:

a)       HistoWawaCraft (mapy dotyczące historii Warszawy)

b)      EkoWawaCraft (mapy dotyczące zrównoważonego rozwoju Warszawy),

c)       SzachoWawaCraft (mapy dotyczące szachów),

W projekcie WawaCraft uczestniczyło blisko 140 warszawskich, samorządowych szkół i placówek, ponad 330 nauczycielek i nauczycieli oraz ponad 10,5 tys. uczennic i uczniów. Swoje autorskie mapy edukacyjne w Minecrafcie przygotowały 33  zespoły z ponad 100 osobową reprezentacją uczniowską.

- Cieszę się bardzo, że inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie a laureatom gratuluję świetnych projektów! Już dziś z przyjemnością zapraszam warszawskie szkoły i placówki oświatowe do kontynuacji od nowego roku szkolnego 2020/2021 inspirującej przygody z wykorzystaniem gry Minecraft: Education Edition na lekcjach, w ramach rozwijającej się dynamicznie platformy Eduwarszawa.pl - mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia filmów, przysłanych przez zwycięzców konkursu na „Najciekawszą mapę edukacyjną WawaCraft”:

Typ mapy: HistoWawaCraft

Typ mapy: EkoWawaCraft

Typ mapy: SzachoWawaCraft

Szczegółowe wyniki dostępne są w plikach do pobrania.
Zwycięskie mapy zostały udostępnione w Zespole WawaCraft w Eduwarszawie.
Laureaci otrzymali ponadto: vouchery do Centrum Nauki Kopernik, gadżety Minecraft od firmy Microsoft Polska oraz vouchery na kursy MindCloud. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane również pamiątkowe dyplomy.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Stworzone przez Was mapy są naprawdę świetne!

Dziękujemy ponadto partnerom projektowym m.st. Warszawy, tj. przedstawicielom firmy Microsoft Polska oraz firmy MindCloud, którzy poprowadzili konsultacje merytoryczne oraz zapewniają nauczycielom wsparcie techniczne przy realizacji projektu. Podziękowania również dla Centrum Nauki Kopernik za współpracę przy organizacji uroczystości wręczenia nagród.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w nowym roku szkolnym 2021/2022!

Przypomnijmy, projekt WawaCraft jest odpowiedzią na urozmaicone i atrakcyjne lekcje z wykorzystaniem narzędzi platformy Eduwarszawa.pl, która skupia obecnie ponad 200 tys. użytkowników – stołecznych uczniów i nauczycieli. Minecraft: Education Edition używają nauczyciele na całym świecie. Funkcja gry wieloosobowej z bezpiecznymi kodami dołączania umożliwia uczniom i nauczycielom współpracę, tworzenie i wspólne rozwiązywanie problemów w środowiskach edukacyjnych i na dedykowanych platformach.

Pliki do pobrania: