Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

”E-matematyka w PJM” w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych przy ul. Łuckiej 17/23

opublikowany: wtorek, 13 września, 2016 - 10:46
zaktualizowany: poniedziałek, 19 września, 2016 - 15:21
Od września 2016 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego w Warszawie młodzież bierze udział w projekcie ”E-matematyka w PJM” w ramach programu grantowego mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku.

Projekt z Łuckiej był jednym z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu. Celami projektu są: dostępność w Internecie treści związanych z matematyką dla osób głuchych, popularyzowanie matematyki w środowisku osób niesłyszących, przekazywanie treści matematycznych w Polskim Języku Migowym oraz wyrównywanie braków w wiedzy z tego zakresu wśród uczniów.

Projekt zakłada nagranie filmów edukacyjnych z matematyki. W jego ramach powstaną nagrania m.in. na temat liczb rzeczywistych w różnych postaciach, wykonywania działań na potęgach, pierwiastkach.

Projekt jest innowacyjny. Z tego powodu cieszymy się, że bierze w nim udział młodzież z Przystanku Łucka. Trzymamy kciuki za dziesięcioro uczniów, którzy pracują przy przygotowaniu filmów edukacyjnych z matematyki.

Mamy nadzieję, że projektowe materiały edukacyjne będą służyć pomocą wszystkim zainteresowanym. Finał projektu, co oznacza zakończenie realizacji filmów i ich udostępnienie w sieci, jest zaplanowany na grudzień 2016 r.

Anna Stopińska
Dyrektor
Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego
 

 W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie od września 2016 r. młodzież bierze udział w projekcie ”E-matematyka w PJM” w ramach programu grantowego mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku.