Szkoły i placówki specjalne są jednostkami oświatowymi ponaddzielnicowymi i pozostają w bezpośrednim nadzorze Biura Edukacji. Ich oferta dydaktyczno-wychowawcza, terapeutyczna, opiekuńcza i rewalidacyjna w roku szk. 2019/2020 jest skierowana do 4367 uczniów z niepełnosprawnością, zagrożonych niedostosowaniem społecznym i realizujących obowiązek szkolny w szkołach zorganizowanych w podmiotach leczniczych.
W związku z podwójnym rocznikiem ze szczególną dbałością podeszliśmy do oferty kształcenia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną zostało przygotowanych 825 miejsc w szkołach branżowych I stopnia i szkołach przysposabiających do pracy. Przygotowaliśmy także ciekawą ofertę kształcenia dla uczniów z niepełnosprawnością z zachowaną normą intelektualną. Czekają na nich 623 miejsca w liceach ogólnokształcących, 72 miejsca w technikach, 8 miejsc w szkole policealnej i 20 miejsc dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych. W sumie w szkołach ponadpodstawowych będzie o 471 miejsc więcej niż w zeszłym roku szkolnym.
Zostało zaplanowanych więcej niż zwykle także miejsc w szkołach podstawowych. Przewidujemy, że skorzysta z nich 2628 uczniów, o 251 więcej niż w roku szkolnym 2018/2019. Jest to oferta kształcenia skierowana do dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, uczniów zapisanych do szkół przyszpitalnych oraz uczniów klas starszych zagrożonych niedostosowaniem społecznym.
Autorami ofert edukacyjnych publikowanych w informatorze są dyrektorzy szkół i placówek. Oferty zebrano i opracowano pod względem redakcyjnym w Wydziale Kształcenia Specjalnego i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Szczegółowe omówienie zawartości informatora znajdą Państwo w jego wstępie.
Zapraszam do lektury.
Mirosław Sielatycki
Zastępca Dyrektora Biura Edukacji
Załącznik | Wielkość |
---|---|
![]() | 1.44 MB |