Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w roku szk. 2018/2019 (w załączniku wykaz)

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 31 sierpnia, 2018 - 15:59
zaktualizowany: piątek, 31 sierpnia, 2018 - 16:01
Przedstawiamy Państwu najnowszy wykaz zespołów wczesnego wspomagania zorganizowanych w jednostkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa.

Zestandaryzowaną ofertę wczesnego wspomagania złożyły w Biurze Edukacji 2 nowe placówki - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 i Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 20. Obecnie wczesne wspomaganie prowadzi lub wyraża gotowość do prowadzenia tego typu terapii 38 zespołów – 19 w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, 5 w przedszkolach specjalnych, 2 w przedszkolach dzielnicowych, 5 w szkołach podstawowych specjalnych, 3 w zespołach szkół specjalnych, 3 w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i 1 zespół w zespole placówek szkolno-wychowawczo-rewalidacyjnych.

Dodatkowo Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „TOP” prowadzi zajęcia z wczesnego wspomagania w ramach rządowego programu „Za życiem”. Są one organizowane (łącznie ze zgłoszeniem dziecka i diagnozowaniem) w nowych salach terapeutycznych w ośrodku koordynacyjno-rehabilitacyjno-wychowawczym (OKRO) przy ul. Słupeckiej 2a. Szczegóły na temat tych zajęć i działań OKRO znajdą Państwo na stronie poradni „TOP”: http://www.poradnia-top.pl/p/okro

Według danych z 31 marca br. w ramach miejskiego zintegrowanego systemu pomocy dziecku i rodzinie z terapii wczesnego wspomagania korzysta ponad 800 dzieci z niepełnosprawnością. Wczesne wspomaganie prowadzą też dotowane przez samorząd zespoły wwrd niepubliczne. Wykaz tych zespołów znajduje się w zakładce: oświata niepubliczna.

Mieczysława Nowotniak
Zastępca Dyrektora Biura Edukacji

 

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon wykaz-zespolow-wwrd-sierpien-2018.pdf429.68 KB