Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wars i Sawa

24 marca, 2021 - 12:37
10 kolejnych szkół zainteresowanych uzyskaniem Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i dołączeniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych
Trwa opracowywanie szkolnego programu wspierania uzdolnionych, który przedkładają szkoły w kolejnym etapie procedury certyfikacyjnej
WARS i SAWA oraz Szkoły z pomysłem
30 września, 2019 - 13:12
Świętujemy 10-lecie realizacji projektów WARS i SAWA oraz Szkoły z pomysłem
24 września br. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Jubileuszowa Gala samorządowych projektów systemowych, mających na celu jakościowy rozwój szkół.
WARS i SAWA oraz „Szkoła z pomysłem”
25 września, 2019 - 09:45
Jubileuszowa gala 10-lecia realizacji samorządowych projektów systemowych WARS i SAWA oraz „Szkoła z pomysłem”
24 września br. już po raz dziesiąty zostaną wręczone Certyfikaty WARS i SAWA oraz Honorowe Wyróżnienia „Szkoła z Pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Jubileuszowa gala odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik o godzinie 13.30.
WARS i SAWA
21 maja, 2019 - 11:32
Zapraszamy na tegoroczne - Letnie seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY pn. „Zmierz się z twórczością!”
Spotkanie uświetni wykład prof. dr hab. Wiesławy Limont pt. „Wyobraźnia i zdolności twórcze”
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na cykl pokazów z zakresu fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów m.st. Warszawy
2 grudnia, 2013 - 12:31
WARS i SAWA na Politechnice, czyli fizyka eksperymentalna dla zdolnych i zainteresowanych
Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza na cykl pokazów z zakresu fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów m.st. Warszawy.
25 listopada, 2016 - 13:25
Konkursy towarzyszące pilotażowi WARS i SAWA grają w szachy
Wszystkie 72 szkoły podstawowe zakwalifikowane do warszawskiego pilotażu ogólnopolskiego projektu „Edukacja poprzez szachy w szkole” WARS i SAWA grają w szachy, serdecznie zapraszamy do udziału w zamkniętych konkursach tematycznych. Organizatorem konkursów jest Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, a jego realizatorami Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Nasi partnerzy to Polski Związek Szachowy i Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.
16 lipca, 2013 - 12:52
Program WARS i SAWA na międzynarodowej mapie talentów
Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, że program WARS i SAWA spełnił kryteria określone przez Europejskie Centrum Wspierania Talentów (European Talent Centre), dotyczące programów, których głównym celem jest identyfikacja i wspieranie zdolności uczniów oraz wdrażanie i upowszechnianie dobrych praktyk związanych z edukacją uczniów zdolnych.
16 lipca, 2013 - 12:53
Przedłużenie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA dla szkół z I-szej edycji programu
Szanowni Państwo, Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA jest jakościowym znakiem pracy warszawskich szkół w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych. W bieżącym roku kończy się trzyletni cykl systemowej pracy szkół, które otrzymały Certyfikat w I edycji programu. Jest to czas podsumowań, wyciągania wniosków z kilkuletniej pracy, czas, kiedy zastanawiają się Państwo, co dalej. Jest to więc właściwy moment na ocenę przydatności i skuteczności podjętych działań w odniesieniu do założonych celów.
16 lipca, 2013 - 12:09
Lista szkół aplikujących do IV edycji programu WARS i SAWA
W tym roku o Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA ubiega się 41 szkół, w tym 21 szkół podstawowych, 11 gimnazjów i 9 szkół ponadgimnazjalnych.
16 lipca, 2013 - 11:36
Lista szkół, którym został przyznany Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA w I, II i III edycji programu
Do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych należą 142 warszawskie publiczne i niepubliczne szkoły (lista szkół w załączniku). Ich nauczyciele wymieniają doświadczenia m.in. w ramach cyklicznych spotkań - „Kreatywne Biesiady u WARSA i SAWY”. Członkowie szkolnych zespołów uczestniczą w specjalnej ofercie zajęć i warsztatów prowadzonych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.