Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Rok Janusza Korczaka

12 lipca, 2013 - 11:10
Scenariusze metodyczne zajęć edukacyjno – wychowawczych dedykowane Januszowi Korczakowi
Szanowni Państwo, zapraszamy przedszkola, szkoły różnych typów oraz placówki do udziały w Warszawskim Tygodniu Edukacyjnym poświęconym Januszowi Korczakowi w dniach 26-30 listopada br. - poniżej publikujemy scenariusze metodyczne zajęć edukacyjno – wychowawczych dla różnych poziomów nauczania, w tym także przedmiotowe, które będą mogły być wykorzystane do programowania działań edukacyjnych.
12 lipca, 2013 - 11:10
Warszawski Tydzień Edukacyjny poświęcony Januszowi Korczakowi 26-30 listopada 2012 r.
Biuro Edukacji podsumowując Rok Janusza Korczaka zaprasza warszawskie szkoły do udziału w Warszawskim Tygodniu Edukacyjnym poświęconym Januszowi Korczakowi (26-30 listopada br.) oraz do Plebiscytu na najbardziej aktywną szkołę w Roku Janusza Korczaka.
12 lipca, 2013 - 11:10
Kampania społeczna „Nie ma dzieci – są ludzie” podsumowująca działania podjęte dla uczczenia Roku Janusza Korczaka
We wtorek, 20 listopada rusza kampania społeczna „Nie ma dzieci – są ludzie” podsumowująca działania podjęte dla uczczenia Roku Janusza Korczaka, ale przede wszystkim przypominająca o tym, że dzieci są pełnoprawnymi obywatelami i przysługują im prawa, które powinny być przestrzegane. Inicjatorem projektu jest Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. W akcję włączyły się liczne media.
3 lipca, 2013 - 15:36
Zostań sygnatariuszem Deklaracji Warszawskiej
„Warszawa jest moja i ja jestem jej” – Janusz Korczak
5 października, 2012 - 23:44
Ogólnopolski konkurs na cykl zajęć edukacyjnych o prawach dziecka i ich realizacji w praktyce
Obchody Roku Korczakowskiego. Organizatorem konkursu jest Rzecznik Praw Dziecka. Konkurs adresowany jest do pedagogów, wychowawców, nauczycieli i studentów wyższych uczelni. Celem konkursu jest:
5 października, 2012 - 23:42
Tablica upamiętniająca ostatnią siedzibę Domu Sierot
5 października, 2012 - 23:38
Opracowanie scenariuszy zajęć lekcyjnych inspirowanych życiem i twórczością Janusza Korczaka
W związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka, Biuro Edukacji promuje w warszawskich szkołach i placówkach oświatowych jego osobę jako prekursora walki o prawa dziecka, twórcę nowoczesnego antyautorytarnego systemu wychowania, opartego na różnych formach dziecięcego samorządu, lekarza z wykształcenia i zawodu, pisarza z talentu, wychowawcę i pedagoga z powołania i wyboru. Popularyzacja dokonań Janusza Korczaka, oraz jego literackiej twórczości dedykowanej dzieciom wymaga innowacyjnych metod i działań
5 października, 2012 - 23:36
Spacery "Warszawa Janusza Korczaka" 21.08.2012 18:00
Dom Spotkań z Historią i Muzeum Historii Żydów Polskich zapraszają na spacer po stolicy z wykorzystaniem aplikacji My Warsaw-Warszawa jest moja – wirtualnego przewodnika po mieście śladami Janusza Korczaka. Szlak wiedzie do byłego getta i miejsc związanych z wojennymi losami Janusza Korczaka.
5 października, 2012 - 23:33
Janusz Korczak – król dzieci
Wystawa przed Pałacem Tyszkiewiczów–Potockich, ul. Krakowskie Przedmieście 32 16.07– 15.09.2012
5 października, 2012 - 23:30
„Kochana Pani Stefa”
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra przygotowała reportaż o Stefanii Wilczyńskiej - najbliższej współpracownicy Janusza Korczaka, która wraz z Nim założyła Dom Sierot i, jako Naczelna Wychowawczyni, wdrażała w nim wiele autorskich metod wychowawczych.

Strony