Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Ścieżka edukacyjna Marii Skłodowskiej-Curie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 28 września, 2012 - 23:40
zaktualizowany: piątek, 28 września, 2012 - 23:40
Ścieżka Edukacyjna usytuowana w parku przy ul. Wawelskiej 15, tworząca otoczenie pomnika Marii Skłodowskiej-Curie, jest dostępna dla zwiedzających niezależnie od godzin otwarcia Sali Pamięci działającej wewnątrz budynku Kliniki Onkologii prowadzonej przez Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie.

Ścieżkę Edukacyjną tworzy pięć elementów małej architektury zawierających fotografie, dokumenty oraz informacje o życiu, działalności naukowej oraz znaczeniu osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie dla nauki.
Ścieżka Edukacyjna Marii Skłodowskiej-Curie jest ważnym punktem na warszawskiej trasie turystycznej, zawierającym informacje o Uczonej oraz o historii budynku przy ul. Wawelskiej 15 - dawnego Instytutu Radowego, powstałego w 1932 r. z inicjatywy wielkiej Polki, obecnie Kliniki Onkologii Centrum Onkologii– Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Inauguracja obiektu w maju 2011 roku powiązana została z uroczystościami proklamowanego przez ONZ i UNESCO w setną rocznicę otrzymania Nagrody Nobla przez Marię Skłodowską-Curie i Międzynarodowego Roku Chemii oraz ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Marii Skłodowskiej-Curie w Polsce.

Obiekt wykonano i sfinansowano z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy.
Przy realizacji współpracowały: Wydział Kultury i Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy oraz Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie.
Projekt architektoniczny: arch. Iwona Zarzycka
Projekt graficzny: arch. Iwona Zarzycka oraz firma INDYGO - Paweł Rupiński
Wykonawstwo elementów małej architektury: firma ADARTT - Robert Sroka
Wykonanie elementów ceramicznych: fundacja FOTOGRAFIA DLA PRZYSZŁOŚCI.

Źródło informacji: 
Warszawa ESK2016
Data wydarzenia: 
Od niedziela, 1 Maj, 2011 (Całodzienne) do wtorek, 31 Maj, 2011 (Całodzienne)